Warsztaty skrzypcowe z Panią Dorotą Obijalską

IMG_20170303_154922Obijalska

Nauczyciele naszej szkoszkolenie-Cieplińskiły w dniu 3 marca 2017 r. wzięli udział w szkoleniu, którego tematem była „Psychologiczna sylwetka nauczyciela jako uwarunkowanie skutecznej pracy z uczniem w szkole muzycznej”. Szkolenie poprowadził Pan Janusz Ciepliński-dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I w Dywitach, ponadto nauczyciel trąbki, filharmonik, dyrygent, publicysta, samorządowiec, radny……, organizatorem spotkania była Szkoła Muzyczna I st. w Rymanowie.
Po południu rozpoczęły się również dwudniowe warsztaty skrzypcowe prowadzone przez znakomitego muzyka i nauczyciela gry na skrzypcach- Panią Dorotę Obijalską, których współorganizatorem była nasza szkoła.
Pani Dorota Obijalska jest Absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel gry na skrzypcach w Państwowej szkole Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Od 10 lat jest członkiem kwartetu CON FLAUTO, który koncertuje na terenie Warmii i Mazur. Jest współautorką znanego w Polsce zbioru utworów na skrzypce i fortepian „Skrzypiące nutki”, wydanego w 2001 r. przez PWM Kraków. Pani Dorota Obijalska często prowadzi warsztaty skrzypcowe dla dzieci i nauczycieli w całej Polsce.
Podczas warsztatów uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcjach indywidualnych oraz grupowych. Pani Dorota Obijalska rozwijała u nich technikę skrzypcową i osobowość artystyczną. Zwracała również uwagę na piękno i emocje w utworach. Uczyła sztuki koncentracji , pokonywania trudności , systematyczności i odpowiedzialności.

IMG_20170303_154943

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *