Zespół lirników zagra w sanockim zamku!

Już 5 stycznia Sala Gobelinowa w sanockim zamku wypełni się po brzegi melodiami staropolskich kolęd ludowych. Grupa Opowieści z Walizki zagra i zaśpiewa obok zespołu młodych lirników działającego w naszej szkole. Na koncercie zagości także grupa Widymo, prezentując kolędy ukraińskie. Podczas koncertu zbierane będą datki na leczenie ciężko chorej Elizy Banieckiej. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

koncert-koled

Spotkanie Wigilijne

DSC_0741DSC_0748

18 grudnia  raz pierwszy w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego przy wspólnym stole spotkać się mogli uczniowie z rodzicami, dziadkami, całymi rodzinami oraz nauczycielami.  Był to niezwykły wieczór, ponieważ oprócz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, barszczu, pierogów, pasztecików oraz słodkości, mogliśmy usłyszeć kolędy i pastorałki wykonane nie tylko przez uczniów naszej szkoły ale również przez rodziców, którzy obdarowali dzieci pięknym prezentem – wykonali kolędę Lulajże Jezuniu, a w składzie zespołu znalazły się: flety proste, flet poprzeczny, skrzypce, gitara oraz chórek.  Dzieci wykonały kolędy i pastorałki w zespołach: wokalnym, smyczkowym, fletowym, wiolonczelowym, lir korbowych oraz solo.

Bardzo dziękuję wszystkim za ten piękny wieczór, a szczególnie rodzicom, którzy zechcieli poświęcić swój czas na organizację naszego spotkania.

Malwina Zych-Oklejewicz

DSC_0745DSC_0763DSC_0755