Letnia Akademia Muzyki w Lesku!

II PODKARPACKA LETNIA AKADEMIA MUZYKI

Celem Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki jest doskonalenie warsztatu wokalnego i zdobycie umiejętności pracy w zespole i orkiestrze młodych adeptów sztuki wokalnej. Akademia skierowana jest przede wszystkim do studentów i uczniów szkół artystycznych, a także lokalnej społeczności, proponując także spędzenie czasu wakacyjnego w twórczy i aktywny sposób jak najmniejszym kosztem. Za cel stawia sobie edukację nie tylko przyszłych profesjonalistów – młodych adeptów sztuki wokalnej, ale także lokalną społeczność dając im szansę rozwoju umiejętności tak często nie rozwiniętych z powodu ograniczonego dostępu do większych ośrodków kulturalnych.

Zapraszamy:

uczniów, studentów, pedagogów, amatorów, którzy chcieliby popracować nad emisją głosu, techniką śpiewu klasycznego, grą na klawesynie oraz zagadnieniami związanymi z wykonawstwem muzyki dawnej.

Wysoka jakość merytoryczna i poziom wykładów skierowany jest także do nauczycieli śpiewu i profesjonalistów. W tym roku warsztaty poprowadzą:

Iwona Leśniowska-Lubowicz: śpiew

Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn, basso continuo

To niezwykła okazja, aby pogłębić wiedzę na temat stylowego wykonawstwa wokalno-instrumentalnej muzyki XVII i XVIII wieku.

Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki to okazja dla melomanów do zapoznania się z nowym repertuarem muzycznym. Oprócz zajęć indywidualnych i grupowych odbywać się będą koncerty, a wśród nich:

14 lipca godz. 18.30 Kościół p/w NMP w Lesku – Koncert Inauguracyjny w wykonaniu solistów i Karpackiej Orkiestry Barokowej. W programie: Msza B-dur M.J.Żebrowskiego oraz Vespers A. Dankowskiego.

15 lipca godz. 17.30 Pensjonat Zamek w Lesku – Koncert Kameralny w wykonaniu: Monika Fabisz – sopran, Justyna Krusz – viola da gamba, Patrycja Domagalska-Kałuża – klawesyn

18 lipca godz. 17.30 Pensjonat Zamek w Lesku – Koncert Finałowy uczestników warsztatów

Ponadto w ramach Akademii odbędą się także pokazy kopii instrumentów historycznych i wykłady.
Organizatorem Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki jest Fundacja Krośnieńska im. Ignacego Paderewskiego. Współorganizatorami są: Bieszczadzki Dom Kultury, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lesku, Gliwicka Agencja Turystyczna S.A oddział pensjonat „Zamek” w Lesku, Instytut Muzyki i Tańca.
Zapisy: info@plam.edu.pl , oraz telefonicznie pod numerem:. +48506223409.
Więcej informacji: www.plam.edu.pl

koncert inauguracyjny lesko 2013