„Od dawnych pieśni do Mazurka Dąbrowskiego”,

Serdecznie zapraszamy na kolejny projekt Fundacji Krośnieńskiej im. Ignacego Paderewskiego: „Od dawnych pieśni do Mazurka Dąbrowskiego”, którego nasza szkoła jest partnerem. W projekcie: warsztaty pieśni, warsztaty tańców narodowych oraz koncerty dla dzieci naszej szkoły i Przedszkola Muzycznego. Projekt dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe”.
👉W ramach projektu zapraszamy na koncert: ”Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego czyli historia Polski pieśnią opowiedziana”, który odbędzie się już w przyszłym tygodniu 17 maja o godz. 18.30 w Centrum Kultury Foresterium w Zagórzu. Wystąpi nasz chór oraz zespół muzyki dawnej Ensemble Barocum w składzie:
Monika Fabisz – sopran
Konrad Oklejewicz – flety
Mateusz Kowalski – viola da gamba, kier. artystyczne
Patrycja Domagalska-Kałuża – wirginał.
W programie: dawne pieśni oraz utwory A. Jarzębskiego, G.G.Gorczyckiego, Wacława z Szamotuł.
Koncert realizowany jest przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego w ramach projektu: „Od dawnych pieśni do Mazurka Dąbrowskiego”, dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe”.
Współorganizator koncertu: CK Foresterium w Zagórzu.
👉Czwartek 18 maja – warsztaty taneczne i Koncert Edukacyjny: „Wokół symboli narodowych” dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i Przedszkola Muzycznego.
Warsztaty taneczne poprowadzi tancerka i choreograf – Marta Pietruszka, a w koncercie wystąpią:
Monika Fabisz – sopran, Anna Wiktoria Swoboda – gitara barokowa, Patrycja Domagalska-Kałuża – wirginał oraz Mateusz Kowalski – viola da gamba, który tez poprowadzi dzieci w muzyczną opowieść o kulturze Polski i jej symbolach narodowych.
Dla dzieci zostaną przygotowane materiały plastyczne, będą rysować, kolorować, tańczyć , śpiewać i grać razem z muzykami.
Niepubliczna Szkoła Muzyczna I st. w Lesku jest partnerem projektu.
Serdecznie zapraszamy !

Ferie zimowe

Ferie zimowe dla uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st,                                  Leskiego Instytutu Muzycznego oraz Przedszkola Muzycznego odbędą się w dniach 16 – 29 stycznia 2023 r.                                                                           W tym czasie zajęcia się nie odbywają.

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii!!!

Przesłuchania śródroczne

Przesłuchania śródroczne NSM w formie koncertów dla rodziców

12 grudnia 2022 r.

Skrzypce – godz. 15.00, 16.15, 17.30 – sala nr 6